FAQ - často kladené otázkyIkona - FAQ


Co je to poštovní klient?

Poštovní klient je program, kterým uživatel bezprostředně a přímo pracuje s elektronickou poštou. Pomocí tohoto programu uživatelé píší nové zprávy, čtou došlé zprávy, odpovídají na ně, mažou, ukládají, tisknou či jinak dále zpracovávají. Klientský program elektronické pošty (poštovní klient) také zprostředkovává odesílaní nových zpráv.

např. Outlook Express, Mozzila Thunderbird nebo weboví klienti (Z-mail)

Co znamená POP3, SMTP a IMAP?

Je-li Vám zaslána poštovní zpráva, je uložena na serveru zvaném POP3 server. Po připojení na server pomocí poštovního klienta jsou tyto zprávy staženy do Vašeho počítače.

SMTP je jednoduchý protokol pro odesílání a přenos pošty mezi poštovním servery. Bývá provozován na portu 25 (bez SSL).

S IMAP protokolem je možné přistupovat k poště odkudkoliv z internetu. Protokol IMAP ponechá poštu na serveru, takže je možný přístup k e-mailům z různých míst (z domu, z práce apod.).

Protokoly IMAPS, SMTPS a POP3S jsou zabezpečené verze výše popsaných protokolů.

Jak nastavit protokol IMAP ?

Pro nastavení použijte stejný postup jako v případě protokolu POP3, pouze si ve svém e-mailovém klientovi vyberte typ připojení - IMAP. Tvar pro příchozí a odchozí e-maily je následně:

server příchozí pošty: pop3.nazev-domeny.cz
server odchozí pošty: smtp.nazev-domeny.cz

Mohu zasílat zprávy více adresátům?

Ano, zadáním klíčového slova v adresáři se Vám zobrazí výsledky vyhledání. Při zobrazení např. 10 položek pak můžete do pole Komu: nebo Kopie: vložit libovolný počet adres.

Jaké jsou limity pro zasílání zpráv více adresátům?

V případě využití poštovního klienta je limit pro příjemce na jednu zprávu - 1000 adresátů. Pokud je použito webové rozhraní webmail je limit pro příjemce na jednu zprávu - 150 adresátů.

Mohu ze zprávy přidávat jména do adresáře?

Tato možnost není v současné době povolena. Můžete však na adresu kliknout pravým tlačítkem myši, uložit ji do schránky a následně ji vložit do adresáře. SquirrelMail se neustále vyvíjí a tato funkce může být v budoucnu k dispozici.

Jak velkou přílohu mohu odeslat?

Maximální velikost přílohy, kterou je možné odeslat pomocí služby Z-mail je 20 MB.

Zapomněl jsem heslo do své e-mailové schránky?

Heslo ke konkrétní e-mailové schránce není již po nastavení možné zjistit. Řešením je přihlášení přes webové rozhraní Z-Mail na adrese http://webmail.nazev-domeny.cz do hlavní schránky postmaster@nazev-domeny.cz a změna hesla konkrétního mailboxu v sekci Správa domény. Heslo do hlavního poštovního účtu - postmaster najdete v Centru administrace svého zákaznického účtu.


Poradíme Vám

Připravili jsme pro Vás několik videoututoriálů, jak si vytvořit schránku nebo jak si nastavit poštu na svém počítači.

 

Nevíte jak objednat vlastní e-mail s doménou?
Připravili jsme 3 jednoduché průvodce objednávkou.

 

Prohlédněte si fotogalerii ukázek vzhledu Webmailu.

 

 

 

Kontakt

ZONER software, a.s.
Nové sady 18
602 00 Brno
+420 543 257 018

 

 

Reklama ZONER

 

TOPlist